O nás

Daniel Cienik

Šéf-inštruktor kravmaga / 2DAN BLACK BELT/ inštruktor na strelecko – taktickú prípravu a sebaobranu

Od roku 1999 sa začal venovať bojovým umeniam, prišiel na to , že tak ako je dôležitá fyzická príprava, veľmi dôležitou úlohou v roli bojovníka spočíva aj psychická príprava.

Súťažne sa venoval Thai boxu, ktorý mu otvoril dvere do sveta bojových umení. Postupom času spoznával ľudí, ktorí sa venovali rôznym štýlom a spôsobom boja. Po rokoch športových tréningov prišla myšlienka skúsiť niečo, čo bude účinné a reálne aj pre ľudí, ktorí nie sú rodení bojovníci ale mali by dostať šancu vedieť sa ubrániť. Vtedy sa rozhodol pre zásadnú zmenu a začal sa venovať trénovaniu najreálnejšieho Izraelského bojového systému sebaobrany KRAV MAGA. Na základe nespočetného množstva tréningov a medzinárodných seminárov naberal skúsenosti. Najviac si cení svoj úspech v najznámejšej Nemeckej škole KRAV MAGA STREET DEFENCE, ktorá je odnožou známej Izraelskej školy DENIS HISARDUT SURVIVAL a dosiahnutie čierneho opasku 2 DAN v KRAV MAGE. Poznatky a skúsenosti s odborníkmi na reálnu sebaobranu pretransformoval, či už do služobného ale aj civilného sektoru. Počas svojej ceste za vzdelávaním sa tiež zúčastnil množstva streleckých súťaží a seminárov z ozbrojeného sektoru.

V roku 2009 prišla myšlienka založiť prvý Klub KRAV MAGY v Žiline, aby sa tak otvorili dvere doposiaľ nepoznanému bojovému systému, ktorý si ľudia v krátkom čase veľmi obľúbili. Odvtedy sa naplno venuje tréningom KRAV MAGY a spolupracuje na medzinárodnej úrovni s inými krajinami ako aj o pravidelné výcvikové návštevy v kolíske krajiny IZRAEL.

Odbornosť a špecializácia:

 • Čierny pás 2 DAN Advance inštruktor KRAV MAGA
 • Medzinárodná spolupráca KRAV MAGA Izrael
 • Kurz streľby – krátka zbraň , dlhá zbraň
 • Boj s nožom
 • Osobná ochrana osôb
 • CLS – Combat Live Saver Medical Course

Ing. Slavomír Popovič

Šéf-inštruktor na strelecko – taktickú prípravu a sebaobranu, inštruktor kravmaga

Slavomír Popovič sa profesne pohybuje v oblasti sebaobrany, bezpečnosti, osobnej ochrany a strelecko – taktickej prípravy od roku 2011. Počas rokov naberal cenné skúsenosti od tých najlepších vo svojom obore či už doma, alebo zahraničí ( Martin Medvec –Special Forces, SFEG system founder, Ivan Šebík – Special Forces, Ernest Nagy –Rifle World Champion, Gabriel Trojčák –Special Forces, Dean Hudson –S.W.A.T. Team Leader, Timm Smith –RONIN SOUTH AFRICA CHAIRMAN, Haim Zut –Krav Maga, Dennis Hisardut –Krav Maga).

Od roku 2012 pôsobí ako inštruktor systému sebaobrany KRAV MAGA a každoročne sa zúčastňuje inštruktorských kempov a výcvikových programov priamo v Izraeli v najlepších školách v krajine, kde neodmysliteľne patrí preslávená škola KRAV MAGA HAIM ZUT či Izraelská legenda Dr. Dennis Hisardut a jeho škola DENNIS SURVIVAL.

Slavomír taktiež úspešne absolvoval radu zahraničných špecializovaných kurzov, kempov a výcvikov v oblastiach osobnej ochrany, bezpečnosti, krízových situácií, CQB, strelecko – taktickej prípravy z krátkych, dlhých a chladných zbraní, ako aj v oblasti poskytovania prvej pomoci
v civilných, taktických a bojových podmienkach, ale taktiež programy poskytovania prvej pomoci raneným v odľahlých oblastiach. Jeho najväčšou kariérnou, ako aj životnou výzvou bolo v roku 2016 absolvovanie programu na
ochranu osôb v najlepšej agentúre na výcvik bodyguradov na svete, ktorá sídli v Kapskom Meste v Juhoafrickej Republike – RONIN CLOSE PROTECTION PROGRAM. Tento takmer 8 týždňový náročný intenzívny program zameraný na ochranu osôb skončil s excelentnými výsledkami ako jeden z mizivého percenta( cca 1800) úspešných graduantov z celého sveta.

Dnes aktívne pôsobí v oblasti bezpečnosti a osobnej ochrany, no v neposlednom rade tiež ako inštruktor strelecko – taktickej prípravy a sebaobrany pre civilný sektor, ozbrojené zložky či individuálnych záujemcov.

Odbornosť a špecializácia:

 • Osobná ochrana a bezpečnosť v krízových situáciách RONIN SOUTH AFRICA
 • S.W.A.T. ACTIVE SHOOTER,
 • S.W.A.T. AIR ASSAULT
 • Sebaobrana KRAV-MAGA SYSTÉM
 • Boj z blízka
 • Boj s chladnými zbraňami SFEG KONCEPT
 • Bojová streľba z krátkych a dlhých zbraní SFEG KONCEPT
 • Dynamická a obranná streľba z krátkych a dlhých zbraní
 • Poskytnutie prvej pomoci v bojových podmienkach