O nás

TRÉNER

Daniel Cienik

Inštruktor Krav Maga / 2.dan black belt/ inštruktor na strelecko – taktickú prípravu a sebaobranu

Bojovým umeniam sa venuje od roku 1999. Presadzuje teóriu, že tak ako je dôležitá fyzická príprava, je dôležitá aj psychická príprava.

Súťažne sa venoval Thai boxu, ktorý mu otvoril dvere do sveta bojových umení. Postupom času spoznával ľudí, ktorí sa venovali rôznym štýlom a spôsobom boja. Po rokoch športových tréningov prišla myšlienka skúsiť niečo, čo bude účinné a reálne aj pre ľudí, ktorí nie sú rodení bojovníci, ale chcú sa vedieť ubrániť náhodnému útoku. Vtedy sa rozhodol pre zásadnú zmenu a začal sa venovať trénovaniu izraelského bojového systému sebaobrany Krav Maga. Na základe nespočetného množstva tréningov a medzinárodných seminárov naberal skúsenosti. Najviac si cení svoj úspech v najznámejšej Nemeckej škole Krav Maga Street Defence, ktorá je odnožou známej izraelskej školy DENIS HISARDUT SURVIVAL a dosiahnutie čierneho opasku 2.dan v Krav Maga. Poznatky a skúsenosti s odborníkmi na reálnu sebaobranu pretransformoval do služobného ale aj civilného sektoru. Počas svojej ceste za vzdelávaním sa tiež zúčastnil množstva streleckých súťaží a seminárov z ozbrojeného sektoru.

V roku 2009 prišla myšlienka založiť prvý klub Krav Maga v Žiline, aby sa tak otvorili dvere doposiaľ nepoznanému bojovému systému, ktorý si ľudia v krátkom čase veľmi obľúbili. Odvtedy sa naplno venuje tréningom Krav Maga, spolupracuje na medzinárodnej úrovni s inými krajinami a pravidelne absolvuje výcvikové návštevy v kolíske Krav Maga, v Izraeli.

Odbornosť a špecializácia:

  • Čierny pás 2.dan Advance inštruktor Krav Maga
  • Medzinárodná spolupráca Krav Maga Izrael
  • Kurz streľby – krátka zbraň , dlhá zbraň
  • Boj s nožom
  • Osobná ochrana osôb
  • CLS – Combat Live Saver Medical Course